Başa Dön

Basında Biz » "66 Aylık Çocuklar Okula Başlayabilir mi?"

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNDE İLKÖĞRETİM BİRİNCİ SINIFA BAŞLAYACAK 66 AYLIK ÇOCUKLARLA İLGİLİ TARTIŞMALAR SÜRERKEN; ERİŞKİN, ERGEN ÇOCUK PSİKİYATRİSTİ DR. NURDAN ERENGİN GİRGİN, KONUYLA İLGİLİ MERAK EDİLEN SORULARI YANITLADI.

Bu yıl okula başlayacak olan 66 aylık çocuklarla ilgili tartışmalar devam ederken, Erişkin, Ergen Çocuk Psikiyatristi Dr. Nurdan Erengin Girgin, merak edilen soruları yanıtlarken, tartışmalara ışık tutacak açıklamalarda bulundu. Dr. Nurdan Erengin Girgin, öncelikle 60-66 aylık çocuklar konusuna açıklık getirdi.

66 ila 72 ay arasındaki çocukların da bu müfredata göre yine hazır olmadıklarına dikkat çeken Erengin, ancak bunun çocuktan çocuğa da değişebileceğine belirterek, şunları söyledi:

Pratikteki gözlemlerini de aktaran Erengin, anne ve babaların, çocuklarımız okula gittiğinde tuvalet ihtiyaçlarını nasıl giderecekler, merdivenlerden inip çıkabilecekler mi? Gibi soru işaretleri nedeniyle tedirgin olduğuna değinerek, çok büyük tereddüt yaşayan ailelerin bir uzmandan yardım alabileceklerini söyledi.


Videoyu izlemek için tıklayın; http://www.kanalvip.com.tr/haberler/gundem/66-aylik-cocuklar-okula-baslayabilir-mi-.html

Bu sayfayı paylaşın

100. Yıl Bulvarı Hızır Reis Caddesi Kavşağı Serdar Apt. No:71/6 K:3 Muratpaşa | ANTALYA
0242 247 4544 / 0533 620 21 63 / 0532 509 66 32
info@nurdanerengin.com

Tüm hakları Dr. Nurdan Girgin Ereingin’ne aittir,
izinsiz kullanılamaz © 2014 Antalya.
Tasarım Altantois